Lauras pieredze par dzīvi Sīrijā: “Tikai tur es patiesībā sapratu, ko nozīmē terorisms.”

30 gadus vecā Laura Passoni, strādājot lielveikalā, Beļģijā satika savu nākamo vīru Osamu Raijanu (Osama Rayan). Sieviete iemīlējās, un viņas mīļotais pierunāja Lauru doties viņam līdzi uz Tunisiju. Vēlāk abi pārcēlušies uz Al Babas pilsētu Sīrijā – vietu, kuru kontrolē ISIS kaujinieki. Līdzi tika paņemti arī abu bērni, no kuriem viens piedzima Lauras iepriekšējās attiecībās. Taču dzīve nebūt nebija tāda, kāda viņai tika apsolīta. Kad Laurai radās iespēja aizbēgt, viņa to izmantoja.

Viņa atgriezās Beļģijā. Vīlusies. Tikai pavisam nesen viņa atguva savus bērnus. Lai tas notiktu, tika iesaistīti Beļģijas sociālie darbinieki.

q

Tikai tad, kad ieradās Sīrijā, viņa saprata, ka visi solījumi, ir bijuši meli. Sieviete sacīja: “Mani nepiespieda kļūt par musulmanieti. Es tiku pārliecināta. Tas bija gluži tāpat, kad stāvi zem ūdenskrituma – tevi vienkārši aizskalo.”

Jaunā ģimene gadu nodzīvoja Al Babā netālu no Alepo provinces. Laura atklāj, ka ieradās Sīrijā labprātīgi. Vēlāk viņa tika ievesta islāmticībā, bet drīz pēc tam radikalizēta. Laura tika pārliecināta, ka kalifāts ir vienīgā iespēja, kur viņai kopā ar ģimeni dzīvot. “Tikai tad, kad es tur nokļuvu, es iepazinu, ko patiesībā nozīmē terorisms,” drausmīgos notikumus atceras sieviete. Viņas dzīve tika pilnībā ierobežota. Sieviete drīkstēja atrasties tikai savās mājās, tīrot telpas un gatavojot maltītes. Ja vēlējās iet ārā no mājām, tad to drīkstēja darīt tikai, uzvelkot sieviešu musulmaņu apģērbu – burku. Un tikai kopā ar vīru.

Laura Passoni paņēma līdzi savu 4 gadīgo dēlu no iepriekšējām attiecībām, taču drīz vien saprata, ka tā nav īstā vieta, kur atvasi audzināt.

q2

Runājot par dzīvi ISIS kontrolētā teritorijā, Laura ir atklāta: “Tur nebija jāmaksā nodokļi, veselības aprūpe bija bez maksas, un tika izmantotas daudzas alternatīvas medicīnas metodes, tādas zālītes, kuras Eiropā nav redzētas. Bet dzīve tur bija dārga. Un naudas nekad nebija gana.”

Pret viņu nekad neesot izturējušies vardarbīgi, taču Laura jutās kā cietumniece. Brīdī, kad sievieti pārņēma bailes, ka ISIS varētu atņemt abus bērnus un radikalizēt, viņa nolēma bēgt. Viņa slepus tika pie mobilā telefona un sazinājās ar saviem vecākiem. Viņa aizbēga uz Turciju, taču neatklāj nekādas detaļas, lai neapdraudētu cilvēkus, kas viņai palīdzēja.

Pēc tam, kad sieviete atgriezās no Sīrijas, viņa tika apcietināta, tomēr, kad Laurai izdevās paskaidrot iemeslus, kāpēc atbēgusi uz dzimteni, viņai piesprieda 5 gadus pārbaudes laiku un naudas sodu 15 000 eiro apmērā. Tāpat viņai tika liegts lietot jebkādus sociālos tīklus. Laurai uz 3 mēnešiem atņēma bērnus, bet vēlāk tos nodeva vecvecākiem.

Taču Laura sodu pieņem, “jo salīdzinot ar elli, ko piedzīvoju Sīrijā, šis nāk kā atviegojums.”

Šobrīd Laura Passoni cenšas izglītot citas sievietes un dalīties savā rūgtajā pieredzē. Beļģijas pilsētā Molenbekā (tā dēvētajā Eiropas džihādistu galvaspilsētā) Laura piedalījās informatīvā pasākumā, kur tām sievietēm, kas ir apsvērušas iespēju doties uz Sīriju, silti ieteica to nedarīt.

Avots: Daily Mail

Leave a Comment